Buď aj ty súčasťou zmeny

 

Ako sa to začalo

             

 

 

Nápad vyrábať ekologické oblečenie práve z konope vznikol ako odraz dopadu súčasného textilného priemyslu na našu planétu. Na začiatok sme si zvolili konopné tričko ako symbol (tímový dres) komunity ľudí, ktorým záleží na prírode. Peniaze z vlastných zdrojov sme v prvej fáze investovali do: vytvorenia e-shopu, zakúpenia celoeurópskej ochrannej známky, objednávky látky, návrhu strihov, výrobe v krajčírskej dielni v Košiciach  a do vlastnoručne vyrobeného predajného stánku pomocou, ktorého Vám pri účasti na rôznych podujatiach priblížime naše výrobky a myšlienky, ktoré prostredníctvom projektu Best World šírime.

 

 

Čo je naším cieľom ? 

 

Šíriť posolstvo udržateľnej budúcnosti. Ukázať ľuďom, že na výbere produktu záleží. Kúpou ekologicky nezávadných produktov chránime prírodu.

 

Naším cieľom je vyrábať konopné oblečenie, ktoré svojou výrobou a postupoch pri pestovaní nezaťažuje životné prostredie, naopak znova navracia rovnováhu tým, že je 100% rozložiteľné a recyklovateľné. S Vašou podporou  rozšírime našu kolekciu oblečenia o ďalšie  tričká rôznych farieb a motívov o svetre, rifle a košele. Peniaze budú použité na objednanie konopnej látky, výrobu finálnych kúskov oblečenia, ktoré Vám zašleme priamo k Vám domov. Vašu podporu si nesmierne vážime a tak sme sa rozhodli zarátať poštovné k cene odmeny.

Keďže sú textilné konopné látky v Európe zriedkavé v súčasnosti objednávame konopnú látku tzv. tričkovinu od certifikovaných výrobcov z Číny. Po dovoze putuje látka do krajčírskej dielne kde sa do práce púšťajú šikovné slovenské krajčírky. Strihy osobne navrhujeme a dávame si záležať na kvalitnom prevedení a modernom vzhľade. Pred spustením výroby testujeme zrážanlivosť, pevnosť a komfort našich výrobkov.

 

Detaily

                            

 

Konopné oblečenie má pozitívny vplyv aj na človeka. Konopné vlákna udržujú kyslík, čo vytvára v letných mesiacoch pocit sviežosti a naopak, v zime príjemne zahreje. Vďaka jeho antiseptickym účinkom je vhodné pre ľudí s citlivou pokožkou. Konopné tričko výborne saje pot, je priedušné a tým pádom je vhodné na športové aktivity, pri ktorých sa človek odetý do konopného oblečenia cíti príjemne a sviežo.

 

 

… a ešte niečo navyše

 

 

Výroba textílií z konope je ekologicky nezávadný proces. Konope je šetrné k prírode, pestovaním konope dokážeme znovu oživiť a vyčistiť pôdu, ktorá bola rokmi konfrontovaná chemickými hnojivami. Chemické reakcie, ktoré vznikajú na koreni konope pri jeho raste zabraňujú erózii pôdy a čistia pôdu od ťažkých kovov, ktoré vznikajú ako následok chemického postreku. Konope pre svoj rast nepotrebuje chemické hnojenie a zavlažovanie.

 

Zaujímajú nás spôsoby využitia, ktoré nám konope ponúka. V ideálnych podmienkach, ktoré na Slovensku máme, sme sa rozhodli konope vo vlastnej réžii aj pestovať. V roku 2020 sme vypestovali 5ha technického konope. Vlastnoručne sme konope na poliach zbierali a triedili. Práve konope pripravujeme na ďalšie spracovanie a pracujeme na tom, aby sme vám priniesli produkty v podobe konopných olejov alebo extraktov. Do budúcnosti plánujeme vytvoriť nové pracovné miesta, nielen v oblasti výroby oblečenia, ale aj v oblasti  pestovania a spracovania konope.

 

 

Kto sme?

 

 

             

 

 

Sme partia mladých a šikovných ľudí, ktorých spojila spoločná vášeň a vízia tvorenia lepšej budúcnosti pre nás všetkých. Slovo dalo slovo a spoločnými silami sme začali tvoriť projekt Best World. Dnes náš tím tvoria ľudia, ktorí napriek svojim povinnostiam v bežnom živote podnikajú kroky, ktoré posúvajú náš projekt bližšie k vám. Kreatívne pracovné prostredie dopĺňa skvelá nálada a chuť meniť veci k lepšiemu. Pracujeme spoločne na grafickej a obsahovej stránke, marketingu, finančnom plánovaní a spoločne realizujeme naše predstavy, napríklad aj tvrdou prácou na konopnom poli, kde sme mali možnosť poriadne vyskúšať naše odhodlanie. Neustále sa vzdeláme a zdokonaľujeme, aby sme pre vás dokázali vytvoriť produkty s pridanou hodnotou, ktoré pomôžu zmeniť zmeniť tento svet k lepšiemu. Všetkým vám patrí veľká vďaka.

Naším cieľom je usmerniť ľudí pri výbere správneho kúsku oblečenia. Pojem fast fashion sa dotýka nás všetkých. Neuvedomujeme si, že kúpou práve takého oblečenia podporujeme nehumánosť, zlé pracovné podmienky, a zvyšujeme ekologický dopad textilného priemyslu na našu planétu.

 

Prečo to robíme?

 

 

Veríme, že spoločným úsilím dokážeme vytvoriť z tohto sveta lepšie miesto. Naša spoločná aktivita nám umožňuje vyrábať z konope produkty každodennej spotreby, a tým znižovať ekologický dopad priemyslu na našu planétu. Práve obrovská využiteľnosť tejto rastliny nám otvára brány do novej éry priemyslu, ktorá nám pomôže chrániť to najdôležitejšie, čo máme- prírodu.

 

 

 

 

Myslím si, že to najdôležitejšie, čo dnes ľudstvo potrebuje, je nájsť silu a vieru v jednoduchosti a tradíciách, ktoré už od nepamäti pomáhali našim predkom na ceste k lepšej budúcnosť. Stojíme na križovatke osudu, kde práve my, ľudia, svojimi rozhodnutiami ovplyvníme ďalší rozvoj na našej planéte. Budeme bezhlavo pokračovať v živote, ktorý vedieme ako konzumná spoločnosť a budeme ďalej prispôsobovať prírodu sebe alebo sa pokúsime pochopiť jej krásu a silu a začneme sa starať o náš spoločný domov a zušľachťovať ho?

 

Rozhodnutie je na každom z nás a preto Vás vyzývam:

Buďte aj Vy súčasťou zmeny.

 

 

Podporte náš projekt výroby tričiek z konope, buďte súčasťou zmeny a podieľajte sa na tvorbe lepšieho sveta pre nás všetkých. Našim cieľom je ísť cestou udržateľnosti a prírodných zdrojov,

 

Veríme, že riešenie je v spolupráci s prírodou…